Lokala Riksteaterföreningar

>>Kontaktuppgifter ordförande
>>Ordförande Kalmar län adressetiketter 

Emmabodabygdens Riksteaterförening
Berit Elofsson, ordf.
Telefon: 070-285 93 00
E-post: beritisibbahult@hotmail.com 
http://emmaboda.riksteatern.se/

Emådalens Kulturförening
Marinett Målberg, ordf.
Telefon: 070-31 20 637
E-post: marinett.scenkonst@outlook.com
http://emadalen.riksteatern.se/

Kalmar Teaterförening
Björn Samuelsson, ordf.
Telefon: 070-2549425
E-post: bj.samuelsson@telia.com
http://kalmar.riksteatern.se/

Mönsterås Blomstermåla Teaterförening
Ingrid Dehlbom, ordf.
Telefon: 070-68 13 416
E-post: ingrid.dehlbom@gmail.com
http://monsteras.riksteatern.se/

Nybro Teaterförening
Margita Liljebjörn, ordf.
Telefon: 0768 71 68 69
E-post: margita.liljebjorn@hotmail.com
http://nybro.riksteatern.se/

Oskarshamns Teaterförening
Hannah Brorsson, ordf.
Telefon: 072-332 04 86
E-post: hannah.brorsson@okg.uniper.energy
http://oskarshamn.riksteatern.se/

Riksteatern Hultsfred
Alf Karlsson
Telefon: 076-040 03 37
E-post: alf.karlsson@hkedu.se
http://hultsfred.riksteatern.se/

Riksteatern Vimmerby
Jacob Käll
Telefon: 070-658 32 13
E-post: jacob.kall@doingrural.se

Scenkonst Kalmar
Elisabeth Edberg-Karlsson, ordf.
Telefon: 076-118 67 52
E-post: elisabeth.edberg-karlsson@telia.com
http://scenkonstkalmar.riksteatern.se/

Torsås Teaterförening
Kerstin Sandholm, ordf.
Telefon: 070-26 22 923
E-post: kerstin.sandholm@lnu.se
http://torsas.riksteatern.se/

Västerviks Riksteaterförening
Torgil Höckergård, ordf.
Telefon: 070-589 53 38
E-post: torgil@telia.com
http://vastervik.riksteatern.se/

Ölands Riksteaterförening
Maj-Britt Liljekvist, ordf.
Telefon: 070-423 24 57, 0485-732 37
E-post: mb.liljekvist@gmail.com
http://oland.riksteatern.se/